Najlepsze miejsca…

Posted by in Bez kategorii

Do łowienia ryb w powiecie kamieńskim…

Poniżej przedstawiamy nasz osobisty ranking najlepszych miejsc do łowienia ryb w powiecie kamieńskim z wyraźnym wskazaniem na Międzywodzie i gminę Dziwnów.

 

1. Rzeka Świniec

ToRzeka Świniec  osobisty numer 1 naszego rankingu. Wystarczy przejechać si ę w wiosenne popołudnie, aby zobaczyć całą rzeszę amatorów wędkarstwa. Jest doceniana głównie ze względu na fakt, że tędy udają się na tarło płocie i leszcze. Okresowo spotkać można również karpie i niestety coraz rzadziej sandacze.

To co można najczęściej złowić tradycyjną metodą spławikową to lin, płoć, rzadziej wzdręga oraz popularny w tym regionie leszcz.

Czasami w maju przy większej dawce szczęścia można złowić szczupaka.

Uwaga: łowisko o którym piszemy stanowi stały obwód ochronny ustanowiony Zarządzeniem nr3 OiRM (Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego) w Szczecinie z dnia 20 Października 2004r. wydanym na podstawie art.32 pkt.1 Ustawy o rybołówstwie z dnia 19 lutego 2004r. które mówi że wolno tam wędkować jedynie z brzegu w celach rekraacyjno – sportowych.

Uprawnienia

W celu zdobycia odpowiednich uprawnień najlepiej skontaktować się z kołem przystaniowym w Kamieniu Pomorskim:

Skontaktuj się telefonicznie z tym kołem:

KAMIEŃ POMORSKI
Koło Przystaniowe
Skarbnik Koła: Genowefa Smażona
Sprzedaż: Kamień Pomorski,
ul. Kościuszki
Poniedziałek, Środa 16:00 – 17:00
Sobota 09:00 – 10:00
tel.-91 382 09-49

2. Karsibór

To Karsibór obfituje w płoćco prawda dużo dalsza lokalizacja, bo już w Świnoujściu (około 50 kilometrów) od Międzywodzia, ale również warta polecenia, głównie ze względu na fakt, że zawsze można w tym regionie liczyć na dorodną płoć.

To co nas przyciąga do Karsiboru to okolica – piękno przyrody, bardzo dużo ciekawych łodzi i statków majestatycznie przepływających po rzece i pomimo bliskości dużego miasta (Świnoujście) wciąż przyroda na Karsiborze wygląda na nietkniętą ludzką stopą.

 

 Tak prezentuje się Karsibór na zdjęciach satelitarnych:


3. Międzywodzie

W Międzywodziu