Dziwnówek

Posted by in Bez kategorii

dziwnówekDziwnówek to niewielka i bardzo spokojna miejscowość położona złapana w kleszcze Morza Bałtyckiego i jeziora Wrzosowskiego.
Latem odwiedzana przez tłumy turystów, uspokaja się jesienią i zimą.
Oddalona zaledwie 8 kilometrów od Kamienia Pomorskiego i 6 od Międzywodzia stanowi doskonałą alternatywę dla zatłoczonego Dziwnowa.

 

 

Dziwnówek na mapie:

 

 

 

Co warto zobaczyć?

dziwnówek latarniaDziwnówek sam w sobie nie posiada zbyt wiele atrakcji. Naprawdę warto zrobić sobie zdjęcie przy miniaturowej latarni morskiej położonej w centralnej części miejscowości.
Przez większą część roku latarnia jest nieczynna, znaczenia nabiera dopiero w sezonie gdzie pełni jednocześnie funkcję sklepu z pamiątkami.

 

 

 

dziwnowek zatoka smallNa pewno wartym zobaczenia w Dziwnówku miejscem jest również niedawno zbudowana mini Przystań gdzie swoją mękkę znaleźli Kitesurferzy (o Kitesurfingu nadm morzem czytaj tutaj) i amatorzy sportów wodnych. W pobliskiej wypożyczalni można wypożyczyć zarówno rowerki wodne, kajaki czy nawet przepłynąć się w zależności od pogody łodzią motorową.

 

 

kosciol dziwnowek smallObok przystani znajduje się malowniczy Kościół – zaprojektowany na wzór szałasu w którym przed II Wojną Światową były odprawiane msze. Dzisiaj Parafia Dziwnówek jest jedną z najmniejszych w Polsce, liczy około 400 wiernych, ale w sezonie notuje spory wzrost za sprawą turystów. Warto zwrócić uwagę na architekturę Kościoła i wejść do środka, chociażby po to aby zobaczyć bardzo ładny, podwieszony w centralnej części kościoła żaglowiec.

 

Czy Dziwnówek ma jeszcze jakieś atrakcje?

dziwnowek plażaJeżeli chodzi o jakieś wyjątkowe atrakcje- to na pewno nie. Jest to po prostu malownicza letnia miejscowość, ale taka sama jak tysiące innych na wybrzeżu: zdominowana przez budki z lodami, sklepy z pamiątkami i rzesze turystów wypatrujących słonecznej pogody. Na pewno na tle innych wyróżnia się względnym spokojem i bliskością jeziora Wrzosowskiego.
Na pewno warto odwiedzić Dziwnówek podczas rowerowej przejażdżki i zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza przy zimnym Żywcu oglądając majestat morza Bałtyckiego.