Atrakcje Międzywodzie

Atrakcje – Międzywodzie.

Spędzając czas nad Bałtykiem w naszym domu gościnnym mogą Państwo liczyć na wiele atrakcji. Poniżej wypisaliśmy te najważniejsze. Ze swojej strony naszym gościom pomagamy szukać inspiracji i spędzać aktywnie wypoczynek nad morzem!

 

na sportowo Bałtyk Międzywodzie.png

Międzywodzie na sportowo.

Praktycznie vis a vis naszego domu gościnnego znajduje się Orlik – boisko na którym można grać w piłkę nożną i koszykówkę.

 

Ci, którzy chcą spędzić aktywnie wypoczynek nad morzem Bałtyckim mogą znaleźć więcej inspiracji tutaj:


Międzywodzie dla dzieci.

dla dzieci Międzywodzie

Międzywodzie oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych: liczne place zabaw, Orlik i przede wszystkim najlepsza ze wszystkich rozrywek: ogromna plaża ze złocistym piaskiem.

 

  •  Place Zabaw Międzywodzie
  • Wesołe miasteczka Międzywodzie
  • Nadmorski park miniatur Międzywodzie

 

 

 


 

romantycznie Międzywodzie

Międzywodzie dla zakochanych.

Międzywodzie oferuje szereg atrakcji dla zakochanych.

Przede wszystkim najciekawsze są wschody i zachody słońca nad Morzem Bałtyckim od którego naszych gości dzieli zaledwie 600 metrów.

Po drugie zapraszamy do romantycznych spacerów nad Zatoką Kamieńską i rozlewiskiem rzeki Dziwnej. Wśród  śpiewu ptaków i szumu wód Dziwnej można doskonale wypocząć wśród jachtów cumujących przy przystani jachtowej.


kolej wąskotorowa nad morzem Bałtyckim

Międzywodzie dla miłośników kolei.

Miłośnicy kolei znajdą wiele atrakcji w naszej najbliższej okolicy.

Jedną z głównych atrakcji jest kolej wąskotorowa, której najbliższa stacja znajduje się  Pogorzelicy. Jest to najstarsza wąskotorowa kolej na Pomorzu.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa porusza się na torach o szerokości 1000 milimetrów i łączy miejscowości nadmorskie (Pogorzelicę, Rewal) z Gryficami

 


 

skarby Międzywodzie

 Międzywodzie dla miłośników skarbów.

Z Pomorzem Zachodnim związanych jest wiele legend mówiących o niezwykłych skarbach zachowanych w piaszczystych wydmach i niecodziennych znaleziskach odsłanianych przez morze Bałtyckie

Międzywodzie stanowi doskonałą bazę wypadową dla wszystkich miłośników skarbów. My, również znający historię tego miejsca chętnie wskażemy najciekawsze miejsca.

 


 

ptaki Międzywodzie

 Międzywodzie dla miłośników ptaków.

Wokół naszego domu gościnnego rozciąga się obszar Natura 2000 – obręb ochrony ptaków i ich siedlisk. Dzięki temu wszyscy ornitolodzy i miłośnicy ptaków mają doskonałe miejsce wypadowe zarówno do porannych jak i wieczornych obserwacji.

Gatunki ptaków, jakie można spotkać wokół domu gościnnego Turkus:

  • Czaple
  • Trzciniaki
  • Rybołowy
  • Perkozy
  • Łabędzie
  • Dzikie gęsi

 Międzywodzie dla miłośników militariów.militaria Międzywodzie

Pomorze Zachodnie stanowi bardzo ciekawy region dla miłośników militariów. To tutaj oddziały niemieckie miały swoje wyrzutnie rakiet (V2 i V3) i to nad morzem toczyły się bardzo ciężkie walki o Bałtyk.

Zapraszamy wszystkich miłośników militariów, aby w Międzywodziu odkryli swój skarb!


 

Dla miłośników rowerowych wycieczek.

Gmina Dziwnów posiada bogatą ofertę dla miłośników dwóch kółek. Z tego poradnika dowiecie się Państwo więcej o możliwości aktywnego spędzenia wypoczynku w Gminie Dziwnów.


 

Międzywodzie dla wędkarzy.

Coraz więcej osób w Polsce wędkuje. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do wędkowania niż Dom Gościnny z jednej strony oblewany falami Morza Bałtyckiego a z drugiej strony wodami jeziora Wrzosowskiego? Od czego zacząć.